Hypotéka, úvěr ze stavebního spoření nebo půjčka?

I když se jedná ve výsledku o získání potřebných finančních prostředků, rozdíly jsou razantní. Jen prostřednictvím výběru správné volby lze zároveň i ušetřit až tisíce korun ročně. Přestože se mnozí mohou domnívat, že hypotéka i úvěr ze stavebního spoření plní účel poskytnutí peněz, jisté a podstatné rozdíly tu jsou. Jedná se sice o finanční produkty, jenž plní poslání pomoci k získání vlastního bydlení. Ale! Zásadně se však jedná o zcela odlišné půjčky. A nejedná se jen o podstatný rozdíl v úrokové sazbě.
baráček na kalkulačce

Hypotéka aneb cesta nejen k vysněnému bydlení

Prostřednictvím hypotečního úvěru lze získat vyšší finanční hotovost, kterou lze splácet i po dobu více jak třiceti let. Hypotéka náleží mezi dlouhodobý úvěr, který však musí být splacen do 75 let věku klienta. Hypotéka je vázána zástavním právem k nemovitosti. Hypotéku lze získat od bankovní i nebankovní společnosti.

Získání hypotéky má striktní pravidla, která se i zároveň trochu liší na základě konkrétní finanční instituce. Nicméně se jedná o úvěr, který je limitován i hranicí ohledně poskytnutí finančního obnosu, tj. je stanovena nejnižší možná výše. Takřka ideálním řešením a nejen pro získání finančních prostředků pro vlastní bydlení je nebankovní hypotéka. Aneb jak si nedělat starosti
předání klíčů od domu
Úvěr ze stavebního spoření aneb který?

Lze zvolit v tomto výběr ze dvou variant. Úvěr ze stavebního spoření je řádný a překlenovací. V případě potřeby finanční částky na vybavení domácnosti či rekonstrukci menšího rozsahu je ideální právě volba úvěru ze stavebního spoření. Nicméně získat ho mohou samozřejmě jen majitelé stavebního spoření splňující základní podmínky, tj. minimálně dva roky spoření, naspoření čtyřicet až padesát procent z celkové cílové částky a obdržet tzv.kladné hodnotící číslo od stavební spořitelny.

V případě nesplnění podmínek lze zvolit překlenovací úvěr, jenž později je možno po splnění daných podmínek převést na řádný úvěr. O úvěr ze stavebního spoření je reálné zažádat i v řádu několika desítek tisíc korun.

Jak srovnat aktuální dostupné nabídky?

Je sice k dispozici na výběr mnoho možností, stejně tak je i tomu v rámci finančních společností. Jak ale vybrat tu správnou? Bankovní i nebankovní poskytovatele a jejich nabídku lze snadno porovnat a zjistit díky úvěrové kalkulačce.

Adekvátní úvěrová kalkulačka vám rovněž nabídne i srovnání hypoték, kreditních karet či konsolidací. Nejedná se jen o možnost porovnání a získání přehledu o vhodné půjčce.